výhody spolupráce

Využívejte výhody obchodního partnerství s organizací nesoucí označení "Chráněné pracoviště - dílna". Každý zaměstnavatel, který zaměstnává 25 a více zaměstnanců, má - podle zákona ze dne 13. května 2004 o zaměstnanosti - Sbírka: 435/2004 - povinnost zaměstnat 4 % zaměstnanců se změněnou pracovní schopností (ZPS). Za nesplnění této solidární povinnosti je nutné uhradit odvod (za rok 2015 ve výši 62 948 Kč, za rok 2016 stoupne na částku 64 758 Kč za jednoho zaměstnance se zdravotním postižením).

Alternativou zaměstnání OZP je tzv. náhradní plnění povinného podílu ve smyslu § 81 zákona č. 435/2004 Sb., možnost nákupu výrobků nebo služeb od zaměstnavatele, více než 50 % OZP (v hodnotě odpovídající na uhrazené faktuře částce 181 321 Kč v roce 2016 za jednoho OZP).

Uvedené způsoby je možno vzájemně kombinovat a zahrnout do ročního hlášení pro Úřad práce. Počty zaměstnanců pro účely výpočtů se sledují v průměrném přepočteném počtu; podrobnosti upravuje § 18 vyhlášky MPSV ČR č. 518/2004 Sb. V zájmu omezení tzv. "přefakturace" obsahuje zákon 2 limity poskytnutého náhradního plnění.

​ Limit poskytnutého náhradního plnění všem odběratelům v kalendářním roce (částka 932 508 Kč, násobená přepočteným počtem OZP zaměstnaných u poskytovatele náhradního plnění za předchozí kalendářní rok).
• Roční limit poskytnutého náhradního plnění každému jednotlivému odběrateli (násobek 181 321 Kč a skutečného počtu zaměstnaných OZP u poskytovatele za předchozí kalendářní rok). V praxi doporučujeme zajistit si od poskytovatele náhradního plnění vhodné záruky nebo alespoň prohlášení o dodržení zákonných limitů.

Poslední možností, která je spíše sankcí, je finanční odvod do státní pokladny dle ustanovení tohoto zákona. Zaměstnavatelé - máte více než 25 zaměstnanců? Než platit odvody (pokuty) státu, je lepší si u firmy Horizont-Nare s.r.o. objednat zboží či služby, které byste stejně kupovali, a tím zároveň šetřit!

užitečné informace a odkazy.

Pro poskytnutí příspěvku potřebujete vyplnit žádost, kterou najdete na níže uvedeném odkazu. Součástí následně podané žádosti jsou minimálně dvě cenové nabídky zvláštní pomůcky. Protože musí žadatel uhradit 10 % žádané částky z vlastních zdrojů (tzv. spoluúčast), součástí naší nabídky je i poradenská činnost, jak tuto částku získat z jiných zdrojů. Toto čerpání je realizováno v případě, že je zakázka provedena naší společností.

Protože jsou zákonem nastaveny nedostatečné nebo příliš nízké částky na zakoupení zvláštních pomůcek, jako například vertikálních zdvižných plošin nebo speciálních schodolezů, nabízíme pomoc při financování částky, která překračuje limit 350 tisíc Kč resp. 400 tisíc Kč. Prvotní informace o způsobu řešení této problematiky poskytujeme písemně e-mailem nebo telefonicky: Ing. Dušan Polášek - 604 271 632, postmaster@horizont-nare.com, případně na "zelené lince" 800 10 10 73, paní Dehierová - 604 687 730, dehierova@horizont-nare.com.

Zákon č. 329/2011 Sb.o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-329
Vyhláška č. 388/2011 Sb.o provedení některých ustanovení zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-388
Zákon č. 435/2004 Sb.o zaměstnanosti:
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-435

Spolu vytváříme bezbariérový svět již 20 let!

Společnost HORIZONT – NARE s.r.o. nabízí prostřednictvím svého sortimentu služby tělesně postiženým občanům. Zajišťujeme poradenství a řešení veškerých bariérových přístupů pro ZTP. Jsme česká firma, která se zabývá projekcí, výrobou, prodejem a instalací kompenzačních pomůcek pro imobilní osoby.

Jsme tu od roku 2003.

Pomáháme Vám vytvářet bezbariérový svět již přes 20 let s naším týmem odborníků od roku 2003.

Osobní přístup.

S naším týmem a partnery Vám dennodenně pomáháme profesionálně řešit vaše problémy s bezbariérovým přístupem.

Jediní v ČR.

Jsme jedinými výrobci schodolezu CLIMBER v republice s označením „Český výrobek“ a „Průmyslový užitný vzor.“

Téměř 2 000 projektů.

Máme za sebou téměř 2000 realizovaných projektů, jak na území České republiky, tak například i na Velvyslanectví ČR v Estonsku.

Zastoupení v krajích

Pro osobní a telefonický kontakt s klienty z celé republiky slouží hlavní kancelář v Havířově. Kontakt ve významných regionálních centrech zajišťuje naších 7 obchodních zástupců.

Působíme po celé ČR.

Působíme po celé České republice a také vyvážíme do zahraničí. Konkrétně vyvážíme do Polska, Slovenska, Ruska, Běloruska, Litvy a Saúdské Arábie.

Jsme Chráněné pracoviště.

Od roku 2003 naše společnost nese označení „Chráněné pracoviště“. Zaměstnáváme více než 50 % lidí se zdravotním postižením.

Jsme partner H-M.

Pro Českou republiku jsme získali výhradní zastoupení belgické společnosti HANDI-MOVE, která nabízí stropní a nástěnné systémy.

Bezplatné konzultace.

Konzultace jsou prováděny na místě našimi odbornými poradci zcela nezávazně a bezplatně, nebo nám můžete zavolat a rádi vám poradíme i po telefonu.

Zaujalo Vás naše řešení, nebo potřebujete poradit?

Napište nám, nebo rovnou zavolejte!

HLAVNÍ E-MAILOVÁ ADRESA

horizont-nare@horizont-nare.com

NON-STOP LINKA

+420 604 687 730

ZELENÁ LINKA

800 101 073